Únava - původce ospalého života

28. prosince 2012 v 15:37 | Kate |  Rady
Když se tak kouknu na nějaké lidi jdoucí po ulici, řeknu si, že asi spí za chůze, protože se dívají neosobněle, nemají toho energetického ducha, to mě trochu zarazilo a tak Vám povím, jak se takových pocítů jednoduše zbavit..1. DODRŽOVAT PRAVIDELNÝ BIORYTMUS.

To znamená chodit spát a vstávat ve stejnou dobu každý den. Pokud přes pracovní týden vstáváme v šest a o víkendu spíme až do dvanácti, rozhodně tím svému tělu neprospíváme. Dokonce nejnovější výzkumy prokázaly, že nepravidelné vstávání, má na únavu větší vliv než nepravidelné ulehání do postele.

2. DODRŽOVAT PITNÝ REŽIM.

Zejména v horkých letních dnech a při zvýšené fyzické zátěži. I zcela malé odvodnění organismu totiž způsobuje, že se tělo snaží šetřit energii snížením cirkulace krve, to svaly ochuzuje o okysličenou krev a způsobuje pocit únavy. Měli bychom vypít alespoň osm sklenic vody denně.

3. DOSTATEK POHYBU.

Pokud nejste typ, který holduje posilovnám a cvičebním sálům, stačí, když si každý den dopřejete delší procházku. Ideálně minimálně třicet minut ve svižném tempu. Rychlá chůze nastartuje metabolismus a dodá pořádnou dávku energie.

4. OMEZIT PITÍ "NEVHODNÝCH" NÁPOJŮ.

Zejména kofeinových. Kofein obsažený především v kávě nebo kole, má vliv na výrazné zvýšení krevního tlaku a hladiny kortizolu v krvi. To má za následek špatné usínání a negativně ovlivňuje také kvalitu spánku a to pak následně vede ke zvýšené únavě. Doporučuje se tedy omezit kofeinové nápoje, nebo si je alespoň dopřávat pouze v první polovině dne.

5. SPRÁVNÉ DÝCHÁNÍ VE STRESOVÝCH SITUACÍCH.

Jste-li pod psychickým tlakem, začne vaše tělo uvolňovat kortizol - ten mobilizuje energetické zásoby, aby organismus náhlý nápor lépe zvládnul. V případě chronického stresu se tento hormon uvolňuje neustále a tím pádem dochází k jeho dlouhodobému navýšení, což má za následek - mimo jiné - vyčerpání organismu. V krizových situacích se tedy musíme soustředit na hluboké a pravidelné dýchání do břicha. Proto, abychom se naučili správně dýchat, doporučuji navštívit pár lekcí jógy.

Někdy se stává, že únava není jenom nedostatek energie, v takových případech jde o nezdravou poruchu myšlení nebo také špatný příjem vitamínů, takže jestli chcete být zdraví, jezte přes zimu hodně ovoce a zeleniny..

XOXO Kate

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co by měla Kate nejčastěji přidávat?

Recepty
Rady
Věděli jste že...
Návody

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama